بلاگ, رینگ چرخ, رینگ سبک

نکاتی درباره‌ی حفظ سلامت رینگ اسپرت

نکاتی درباره حفظ سلامت رینگ اسپرت

ذکر نکاتی درباره‌ی حفظ سلامت رینگ اسپرت ماشین شما

ممکن است شما جز افرادی باشید که برایتان مهم نیست چه مقدار هزینه ای برای اسپرت کردن خودروی خود بپردازید اسپرت کردن رینگ خودرو هم یکی از هزینه هایی است که برخی افراد می پردازند اما شما باید نسبت به خرید و حفاظت از این رینگ ها اگاهی داشته باشید و ما در این مقاله قصد داریم به ذکر نکاتی درباره ی حفظ سلامت رینگ اسپرت بپردازیم همچنین توضیحات دیگری هم درباره ی رینگ ها به شما خواهیم داد پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

دلایل حفاظت از رینگ خودرو

رینگ های اسپرت، که از انواع رینگ سبک به حساب می‌آیند، باعث براقیت و ایجاد استایل تازه ای برای خودرو می شوند همچنین رینگ های اسپرت کمی از رینگ های عادی و آلمینیومی سنگین تر می باشند و به همین دلیل زود کثیف می شوند و گرد و خاک را به خود جذب می کنند. یکی دیگر دلایل کثیفی رینگ می تواند به دلیل جایی که قرار می گیرد و ایجاد گرمای زیاد توسط تایرها باشد پس از اصلی ترین نکاتی برای حفظ سلامت رینگ اسپرت ماشین می توان به تمیز کردن و شست و شوی مداوم آن اشاره کرد تا قبل از اینکه کثیفی به خورد رینگ برود و آن را کدر کند از آن محافظت کنید.

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای رینگ خودرو پیش بیاید خط و خش و یا شکستگی است که بر روی آن ممکن است ایجاد شود.

کالاها و ابزارهای محافظت و حفظ سلامت رینگ اسپرت

درباره ی کالاهایی که ساخته شده اند تا از رینگ اسپرت شما محافظت کنند می توان موارد زیر را نام برد.

 • انواع تمیزکننده ها و محافظ ها
 • انواع اسپری های شست و شو و اسپری های ضد خش
 • لکه برها
 • اسپری های جدید نانو
 • انواع احیا کننده ها
 • برس های رینگ
 • مات کننده ها و یا براق کننده
 • اسپری های رنگ رینگ

نکاتی درباره ی حفظ سلامت رینگ اسپرت

انتخاب درست

قبل از اینکه بخواهید به خواندن نکاتی درباره ی حفظ سلامت رینگ اسپرت بپردازید خوب است قبل از خرید با انواع آن ها و نحوه ی نگهداری آشنا باشید و همچنین شما می توانید که رینگ مورد نظر خود را با توجه به نوع ماشینی که دارید سفارش دهید و بعد از تحویل نصب کنید.

مثلا می توانید برای انواع ماشین های پراید، مگان، پاترول و… رینگ سفارشی تهیه کنید. همچنین خوب است پس از خرید لاستیک و رینگ لوازم جانبی مورد نیاز آن ها را هم تهیه کنید و شما می توانید رینگ اسپرت خود را از فروشگاه های انلاین و یا به صورت حضوری تهیه کنید.

تمیز کردن مداوم

همانطور که گفتیم بهتر است به صورت مداوم و قبل از اینکه الودگی ها به خورد رینگ لاستیک بروند آن ها را تمیز کنید برای این کار می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

تمیز کردن با فشار اب

می توانید هرروز با فشار اب رینگ ها را تمیز کنید اما باید بدانید که فشار آب تمامی الودگی ها را پاک نکرده و تنها آلودگی های سطحی را پاک می کند.

 • بهتر است برای تمیز کردن رینگ ها از اسپری های نانو و… که مخصوص رینگ ها می باشند و همچنین برس های مخصوص به تمیز کردن رینگ ها بپردازید.
 • می توانید در اخر با توجه به نوع سلیقه ی خود از براق کننده ها استفاده کنید.
 • خشک کردن رینگ بعد از شست و شو و استفاده از واکس های مخصوص رینگ را فراموش نکنید.
 • می توانید ماشین خود را به کارواش برده و از مامور شست و شو درخواست کنید که با رعایت اصول و لوازم مخصوص رینگ و لاستیک شمارا بشویند.

چک کردن مداوم رینگ اسپرت

یکی دیگر از نکاتی درباره ی حفظ سلامت رینگ اسپرت می توان گفت این است که به صورت مداوم لاستیک و رینگ اسپرت خود را چک کنید چرا که اگر به لاستیک اسیبی برسد امکان دارد به رینگ هم مربوط شود. یکی دیگر از دلایل چک کردن مداوم رینگ اسپرت این است که اگر مشکلی برای رینگ پیش آمده بود سریعا متوجه شوید و قبل از بیشتر اسیب دیدن مشکل را برطرف کنید به عنوان مثال اگر رینگ شما خط و یا خش گرفته باشد می توانید قبل از بیشتر شدن خط و خش و یا عمقی شدن با استفاده از اسپری های ضد خش آن را برطرف کنید و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *